Tissot Timing - Homepage

Tissot

Strade Bianche Donne

ITA ITA 6 March 2021
Strade Bianche Donne
STRADE BIANCHE 2021 SIENA - 245m SIENA - 320m STRADE BIANCHE 2021 0 20 40 60 80 100 120 136km 0 200 400 600 800 1000 Line 1 Line 4 Line 2 Line 3
Home Timeline Start List Stage Map pdf

home

Stage Winner
183 VANDENBROEK-BLAAK Chantal TEAM SD WORX TEAM SD WORX NEDNED
Stage
1 183 VANDENBROEK-BLAAK Chantal TEAM SD WORX NED 3h54'40"
2 211 LONGO BORGHINI Elisa TREK - SEGAFREDO ITA 07"
3 181 VAN DER BREGGEN Anna TEAM SD WORX NED 09"
4 1 VAN VLEUTEN Annemiek MOVISTAR TEAM WOMEN NED 11"
5 81 LUDWIG Cecilie Uttrup FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE DEN ' '
6 186 VOLLERING Demi TEAM SD WORX NED ' '
7 101 VOS Marianne JUMBO-VISMA WOMEN TEAM NED 23"
8 83 CAVALLI Marta FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE ITA 27"
9 61 NIEWIADOMA Katarzyna CANYON//SRAM RACING POL 30"
10 215 VAN DIJK Ellen TREK - SEGAFREDO NED 32"
11 184 MOOLMAN-PASIO Ashleigh TEAM SD WORX RSA ' '
12 161 SPRATT Amanda TEAM BIKEEXCHANGE AUS 46"
13 21 GARCIA CANELLAS Margarita Victo ALE' BTC LJUBLJANA ESP 01'52"
14 111 PALADIN Soraya LIV RACING ITA 02'38"
15 112 BERTIZZOLO Sofia LIV RACING ITA ' '
16 194 FAULKNER Kristen TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK USA ' '
17 113 KOPECKY Lotte LIV RACING BEL 02'42"
18 71 BRENNAUER Lisa CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM GER 02'44"
19 64 CHABBEY Elise CANYON//SRAM RACING SUI ' '
20 86 MUZIC Evita FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE FRA 02'47"
21 185 CECCHINI Elena TEAM SD WORX ITA ' '
22 66 HARVEY Mikayla CANYON//SRAM RACING NZL ' '
23 6 THOMAS Leah MOVISTAR TEAM WOMEN USA 02'50"
24 212 CORDON RAGOT Audrey TREK - SEGAFREDO FRA ' '
25 174 LABOUS Juliette TEAM DSM FRA 02'52"
26 195 STEPHENS Lauren TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK USA ' '
27 25 REUSSER Marlen ALE' BTC LJUBLJANA SUI 02'55"
28 175 MACKAIJ Floortje TEAM DSM NED 02'56"
29 115 ROOIJAKKERS Pauliena LIV RACING NED ' '
30 75 MAGNALDI Erica CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM ITA ' '
31 102 BEEKHUIS Teuntje JUMBO-VISMA WOMEN TEAM NED 03'00"
32 74 LACH Marta CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM POL 03'01"
33 123 NILSSON Hanna LOTTO SOUDAL LADIES SWE ' '
34 24 GUDERZO Tatiana ALE' BTC LJUBLJANA ITA ' '
35 22 BASTIANELLI Marta ALE' BTC LJUBLJANA ITA ' '
36 11 SIERRA CANADILLA Arlenis A.R. MONEX WOMEN'S PRO CYCLING TEA. CUB ' '
37 4 AALERUD Katrine MOVISTAR TEAM WOMEN NOR 03'04"
38 222 GUAZZINI Vittoria VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA 03'11"
39 114 KOREVAAR Jeanne LIV RACING NED 03'14"
40 13 RAGUSA Katia A.R. MONEX WOMEN'S PRO CYCLING TEA. ITA ' '
41 84 CHAPMAN Brodie FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE AUS 04'19"
42 146 VAN BOKHOVEN Julia PARKHOTEL VALKENBURG NED 04'31"
43 62 AMIALIUSIK Alena CANYON//SRAM RACING BLR 04'47"
44 116 STULTIENS Sabrina LIV RACING NED ' '
45 182 FISHER-BLACK Niamh TEAM SD WORX NZL 04'56"
46 104 MARKUS Riejanne JUMBO-VISMA WOMEN TEAM NED 05'00"
47 196 YONAMINE Eri TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK JPN 05'28"
48 72 BANKS Elizabeth CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM GBR 06'27"
49 3 ERIĆ Jelena MOVISTAR TEAM WOMEN SRB 06'44"
50 73 CONFALONIERI Maria Giulia CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM ITA 06'57"
51 65 CROMWELL Tiffany CANYON//SRAM RACING AUS 06'59"
52 134 HEINE Vita MASSI TACTIC WOMEN TEAM NOR 07'03"
53 63 BARNES Hannah CANYON//SRAM RACING GBR 07'06"
54 135 KERN Špela MASSI TACTIC WOMEN TEAM SLO 07'10"
55 221 BALSAMO Elisa VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA 07'12"
56 141 BUIJSMAN Nina PARKHOTEL VALKENBURG NED ' '
57 12 MERINO CORTAZAR Eider A.R. MONEX WOMEN'S PRO CYCLING TEA. ESP ' '
58 42 DRUMMOND Michaela BEPINK NZL 07'14"
59 46 ZANARDI Silvia BEPINK ITA 07'18"
60 216 WILES Tayler TREK - SEGAFREDO USA ' '
61 171 LIPPERT Liane TEAM DSM GER 07'24"
62 31 LELEIVYTE Rasa AROMITALIA BASSO BIKES VAIANO LTU 07'25"
63 82 BORGLI Stine FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE NOR 08'13"
64 23 BUJAK Eugenia ALE' BTC LJUBLJANA SLO 08'22"
65 124 PARKINSON Abby-Mae LOTTO SOUDAL LADIES GBR 08'41"
66 191 PENUELA MARTINEZ Diana Carolina TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK COL 09'37"
67 163 KENNEDY Lucy TEAM BIKEEXCHANGE AUS 09'38"
68 162 ENSING Janneke TEAM BIKEEXCHANGE NED 09'43"
69 176 OLAUSSON Wilma TEAM DSM SWE 10'01"
70 192 BUURMAN Eva TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK NED 10'03"
71 193 ERATH Tanja TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK GER ' '
72 144 NOOIJEN Lieke PARKHOTEL VALKENBURG NED 11'03"
73 213 BRAND Lucinda TREK - SEGAFREDO NED ' '
74 85 FAHLIN Emilia FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE SWE 11'17"
75 223 PERSICO Silvia VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA 11'26"
76 2 BIANNIC Aude MOVISTAR TEAM WOMEN FRA 11'42"
77 201 SILVESTRI Debora TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA 13'16"
78 166 WILLIAMS Georgia TEAM BIKEEXCHANGE NZL 13'19"
79 106 VAN DE VELDE Julie JUMBO-VISMA WOMEN TEAM BEL 14'21"
80 91 BARONI Francesca ISOLMANT - PREMAC - VITTORIA ITA 14'53"
81 52 BALDUCCI Francesca BORN TO WIN G20 AMBEDO ITA 14'56"
82 53 CARBONARI Anastasia BORN TO WIN G20 AMBEDO ITA ' '
83 136 TRIAS JORDAN Mireia MASSI TACTIC WOMEN TEAM ESP 15'10"
84 132 BARIL Olivia MASSI TACTIC WOMEN TEAM CAN 16'54"
85 164 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane TEAM BIKEEXCHANGE ESP 17'01"
Show All
Search by:

    Stage technical info

    • Saturday, March 06 2021, 09:10
    • 136km
    • 34.773 km/h
    Files
    downloads:
    photofinish
    Follow the race on: