LIVE NOW!Women Junior Downhill Qualification

Tissot Timing - Homepage

Tissot

UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS Women Elite Cross-country Olympic

Mont-Sainte-Anne Mont-Sainte-Anne 28 August - 1 September 2019
UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS
Start List Results Stats pdf

Results

World Champion
7 COURTNEY Kate UNITED STATES OF AMERICA USAUSA
Results
1 7 COURTNEY Kate USA 1:34:55
2 3 LANGVAD Annika DEN +0:47
3 6 BATTY Emily CAN +1:58
4 1 NEFF Jolanda SUI +2:13
5 2 WLOSZCZOWSKA Maja POL +3:15
6 17 SMITH Haley CAN +3:39
7 5 TAUBER Anne NED +4:08
8 8 BRANDAU Elisabeth GER +4:20
9 10 DAHLE FLESJAA Gunn-Rita NOR +4:29
10 30 KALENTYEVA Irina RUS +4:47
11 15 MICHIELS Githa BEL +4:52
12 36 HUCK Erin USA +5:05
13 18 INDERGAND Linda SUI +5:13
14 29 PENDREL Catharine CAN +5:57
15 22 CAMPUZANO CHAVEZ PEON Daniela MEX +6:50
16 12 BENKO Barbara HUN +6:55
17 38 SOLUS-MISKOWICZ Katarzyna POL +6:56
18 16 SKARNITZLOVA Jitka CZE +7:07
19 24 STRAUSS Mariske RSA +7:09
20 14 LAST Annie GBR +7:53
21 40 WALTER Sandra CAN +7:58
22 20 CRNOGORAC Jovana SRB +8:18
23 25 FORCHINI Ramona SUI +8:38
24 21 DAVISON Lea USA +8:53
25 23 LECHNER Eva ITA +9:15
26 27 BRESSET Julie FRA +9:48
27 26 STEPANOVA Karla CZE +10:38
28 32 STIRNEMANN Kathrin SUI +12:14
29 13 GOULAO HENRIQUE Raiza BRA -1LAP
30 58 ABRIL RESTREPO Laura Valentina COL -1LAP
31 47 MONTAMBAULT Cindy CAN -1LAP
32 57 QUINTERO PINEDA Yosiana Fareidy COL -1LAP
33 31 ENAUX Sabrina FRA -1LAP
34 44 SCHAUS Fabienne LUX -1LAP
35 41 LILL Candice RSA -1LAP
36 56 MOURAO Jaqueline BRA -1LAP
37 11 ZAKELJ Tanja SLO -1LAP
38 63 NIEUWOLD Elyse CAN -1LAP
39 28 POPOVA Iryna UKR -1LAP
40 52 LOIV Janika EST -1LAP
41 34 APAZA Agustina Maria ARG -1LAP
42 70 FLEURY Catherine CAN -1LAP
43 48 HARRIS Holly AUS -2LAP
44 65 VORSTER Michelle NAM -2LAP
45 62 JEZKOVA Hana CZE -2LAP
46 54 GOMEZ VILLAFANE Sofia ARG -2LAP
47 39 GALICIA CORTINA Claudia ESP -2LAP
48 46 REDECKER Cherie RSA -2LAP
49 60 PARTOAZAR Faranak IRI -3LAP
50 50 TERENTYEVA Olga RUS -3LAP
51 43 KESEG STEVKOVA Janka SVK -3LAP
52 69 SMITH Imogen AUS -4LAP
53 61 MUNOZ JARAMILLO Evelyn Denisse CHI -4LAP
54 72 SILAPAT Kittika THA -4LAP
55 73 RILEY Sarah AUS -4LAP
56 51 CASTRO GONZALEZ Maria Fernanda CHI -4LAP
57 71 WARAPIANG Siriluck THA -5LAP
58 68 AKINYI Nancy KEN -5LAP
- 64 PODGORSKA Aleksandra POL DNF4
- 4 FERRAND PREVOT Pauline FRA DNF3
- 59 WALDIS Andrea SUI DNF2
- 45 MORATH Adelheid GER DNF2
- 33 TERPSTRA Anne NED DNF1
- 35 OSL Elisabeth AUT DNF1
- 19 WOODRUFF Chloe USA DNS
- 49 GUSTAFZZON Linn SWE DNS
- 53 GORYCKA Paula POL DNS
Show All
Search by:
    Files
    downloads:
    Follow the race on: