Tissot Timing - Homepage

Tissot

UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS Men Junior Downhill

Mont-Sainte-Anne Mont-Sainte-Anne 28 August - 1 September 2019
UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS
Start List Results Stats pdf

Start List

Qualification Final
Start List
50 VULETA Louis NEW ZEALAND NZLNZL 11:35:00
47 BARKE Alex NEW ZEALAND NZLNZL 11:35:30
46 McCONVILLE Milton CANADA CANCAN 11:36:00
55 FARATIOLI de OLIVEIRA Matheus West. BRAZIL BRABRA 11:36:30
54 DUNNE Ronan IRELAND IRLIRL 11:37:00
53 GAREIS Zach UNITED STATES OF AMERICA USAUSA 11:37:30
51 DOWNEY Cooper AUSTRALIA AUSAUS 11:38:00
49 PARSONS Finn NEW ZEALAND NZLNZL 11:38:30
45 CLEMENTS Justin CANADA CANCAN 11:39:00
44 EBDON Jake GREAT BRITAIN GBRGBR 11:39:30
43 DOOLEY Austin UNITED STATES OF AMERICA USAUSA 11:40:00
42 HANCOCK Emmett CANADA CANCAN 11:40:30
41 CUMMING Christopher IRELAND IRLIRL 11:41:00
40 VANIN GIASSON Ismael BRAZIL BRABRA 11:41:30
39 SILVA Dante UNITED STATES OF AMERICA USAUSA 11:42:00
38 BAECHLER Yannick SWITZERLAND SUISUI 11:42:30
37 BONILLA MEDINA Adrian Felipe COLOMBIA COLCOL 11:43:00
36 SUETOS Cole UNITED STATES OF AMERICA USAUSA 11:43:30
35 HAWKESBY-BROWNE Finn NEW ZEALAND NZLNZL 11:44:00
34 ARBLASTER Will AUSTRALIA AUSAUS 11:44:30
33 AKIMOTO Takumi JAPAN JPNJPN 11:45:00
32 LEHMANN Hannes GERMANY GERGER 11:45:30
31 FORESTA Joseph UNITED STATES OF AMERICA USAUSA 11:46:00
30 GOMBALA Oliver SLOVAKIA SVKSVK 11:46:30
29 MUMFORD Luke GREAT BRITAIN GBRGBR 11:47:00
28 GONZALEZ GRIMAU Adrian SPAIN ESPESP 11:47:30
27 JOHANSON Robert ESTONIA ESTEST 11:48:00
26 SAWYER Jaxon AUSTRALIA AUSAUS 11:48:30
25 PEYRA DELIC Edgar SPAIN ESPESP 11:49:00
56 DESCALZO Facundo ARGENTINA ARGARG 11:49:30
24 VIDAL Antoine FRANCE FRAFRA 11:50:00
23 BARRETT Jasper SOUTH AFRICA RSARSA 11:50:30
22 WILLIAMSON Luke GREAT BRITAIN GBRGBR 11:51:00
21 STERLING Matthew UNITED STATES OF AMERICA USAUSA 11:51:30
20 GALE Sam NEW ZEALAND NZLNZL 11:52:00
19 ARCUS Joshua AUSTRALIA AUSAUS 11:52:30
18 KLAUS Janosch SWITZERLAND SUISUI 11:53:00
17 GAJDOSECH Gonzalo ARGENTINA ARGARG 11:53:30
14 EDMONDSON Jamie GREAT BRITAIN GBRGBR 11:54:00
16 CORNEY Ethan AUSTRALIA AUSAUS 11:54:30
15 ROSS Blake NEW ZEALAND NZLNZL 11:55:00
13 JAMIESON Elliot CANADA CANCAN 11:55:30
12 INIGUEZ Matteo FRANCE FRAFRA 11:56:00
11 GOMILSCEK Zak SLOVENIA SLOSLO 11:56:30
10 BANDEIRA Goncalo PORTUGAL PORPOR 11:57:00
9 LAFFEY Patrick CANADA CANCAN 11:57:30
6 CRUZ Lucas CANADA CANCAN 11:58:00
8 MEIER-SMITH Luke AUSTRALIA AUSAUS 11:58:30
7 SHERLOCK Seth CANADA CANCAN 11:59:00
5 BOONSANE Methasit THAILAND THATHA 11:59:30
4 A'HERN Kye AUSTRALIA AUSAUS 12:00:00
3 PENE Tuhoto-Ariki NEW ZEALAND NZLNZL 12:00:30
2 DAPRELA Thibaut FRANCE FRAFRA 12:01:00
Search by:
    Files
    downloads:
    Follow the race on: