LIVE NOW!Cross-country Team Relay Relay

Tissot Timing - Homepage

Tissot

UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS Men Junior Cross-country Olympic

Mont-Sainte-Anne Mont-Sainte-Anne 28 August - 1 September 2019
UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS
Start List Live Results Stats pdf

Results

Results
1 4 ALDRIDGE Charlie GBR 1:07:31
2 31 MARTIN Luca FRA +0:11
3 11 VITTONE Andreas Emanuele ITA +0:20
4 2 WOODS Carter CAN +0:37
5 7 MOIR Luke RSA +1:33
6 8 BAIR Mario AUT +1:38
7 13 BAUMANN Janis SUI +2:39
8 3 MALEZSEWSKI Lukas BEL +3:36
9 49 EYDT Markus GER +3:46
10 21 ZATLOUKAL Jan CZE +3:49
11 40 WIEDMANN Luke SUI +3:58
12 48 KRAYER Lennart-Jan GER +4:40
13 19 TONEATTI Davide ITA +4:40
14 5 AMOS Riley USA +4:43
15 14 BEDOYA BOTERO Jeronimo COL +4:44
16 39 JENCUS Jakub SVK +4:48
17 18 BIRCHILL Harry GBR +4:49
18 23 LILLO Dario SUI +4:50
19 62 HEMMERLING Thore GER +4:53
20 66 VANDERSTEEN Jarne BEL +5:00
21 30 GRAHAM Hamish CAN +5:11
22 29 THIBOUTOT Vincent CAN +5:20
23 47 HOORNSMAN Niek NED +5:50
24 38 LILLELUND Tobias DEN +5:53
25 20 RILEY Bjorn USA +5:53
26 6 XAVIER de OLIVEIRA PEREIRA Gustavo BRA +7:11
27 55 PHILIPSEN Victor DEN +7:22
28 43 MALACARNE Alex Junior BRA +7:42
29 57 KRYNSKI Piotr POL +8:26
30 64 BARROSO GOMEZ Alberto ESP +8:38
31 37 CHAZALY Louis FRA +8:52
32 44 JENKINS Nolan USA +9:02
33 34 CABRERA GONZALEZ Jose MEX +9:07
34 58 AMAR Nadav ISR +9:10
35 32 ST-ONGE Charles Antoine CAN +9:56
36 42 CAULIER MARINOVIC Tomas CHI +10:39
37 45 KERR Dylan CAN +10:53
38 24 van ZYL Johan RSA +11:08
39 67 KRAUSS Louis GER +11:16
40 59 ALBRECHT Piper AUS +11:26
41 15 van der WALT Daniel RSA +11:27
42 60 PAOLILLI Domenic AUS +11:32
43 56 CHIESA BACHEY Santiago Ezequiel ARG +12:43
44 61 DAY Robbie USA -1LAP
45 27 BOSCH PICO Jaume ESP -1LAP
46 70 BOTTCHER Caleb NZL -1LAP
47 22 NORTJE Tristan RSA -1LAP
48 28 YAMAGUCHI Sohei JPN -1LAP
49 69 HERRERA OCHOA Esteban MEX -1LAP
50 41 CHISHOLM Nick AUS -1LAP
51 52 BARANYI David Aron HUN -1LAP
52 25 PETERSON Brennon USA -1LAP
53 16 SMITH Corey AUS -1LAP
54 71 LARSSON Zach AUS -1LAP
55 68 IVANOV Nikolay RUS -2LAP
56 53 SULC David CZE -2LAP
57 54 JESSEN Cooper AUS -2LAP
58 35 ROY Xavier CAN -2LAP
59 17 MATSUMOTO Issei JPN -2LAP
60 72 WILSON Matthew NZL -2LAP
61 50 la GRENADE Jeremie CAN -2LAP
62 36 JOHNSTON Liam AUS -2LAP
63 51 NAKAJIMA Ayumi JPN -3LAP
- 12 HEUER Markus Kaad DEN DNF3
- 65 SASKA Jan CZE DNF3
- 9 GUTIERREZ PRIETO Adair Zabdiel MEX DNF2
- 63 JOHNSTON Connor NZL DNF2
- 26 COLOMBO Andrea ITA DNF1
Show All
Search by:
    Files
    downloads:
    Follow the race on: