LIVE NOW!Men Elite Cross-country Olympic Final

Tissot Timing - Homepage

Tissot

UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS Men Elite Cross-country Olympic

Mont-Sainte-Anne Mont-Sainte-Anne 28 August - 1 September 2019
UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS
Start List Live Results Map Stats pdf

Start List

Start List
1 SCHURTER Nino SWITZERLAND SUISUI
2 AVANCINI Henrique BRAZIL BRABRA
3 KERSCHBAUMER Gerhard ITALY ITAITA
4 MAROTTE Maxime FRANCE FRAFRA
5 FLUECKIGER Mathias SWITZERLAND SUISUI
6 FORSTER Lars SWITZERLAND SUISUI
7 COOPER Anton NEW ZEALAND NZLNZL
10 VALERO SERRANO David SPAIN ESPESP
8 TEMPIER Stephane FRANCE FRAFRA
9 KULHAVY Jaroslav CZECH REPUBLIC CZECZE
12 MARKT Karl AUSTRIA AUTAUT
11 CAROD Titouan FRANCE FRAFRA
13 van der POEL Mathieu NETHERLANDS NEDNED
14 VOGEL Florian SWITZERLAND SUISUI
16 BRAIDOT Luca ITALY ITAITA
15 ROHRBACH Nicola SWITZERLAND SUISUI
17 INDERGAND Reto SWITZERLAND SUISUI
18 SARROU Jordan FRANCE FRAFRA
19 MANTECON GUTIERREZ Sergio SPAIN ESPESP
23 LITSCHER Thomas SWITZERLAND SUISUI
20 KORETZKY Victor FRANCE FRAFRA
21 FUMIC Manuel GERMANY GERGER
22 CINK Ondrej CZECH REPUBLIC CZECZE
24 SOTO Catriel ARGENTINA ARGARG
30 FRISCHKNECHT Andri SWITZERLAND SUISUI
25 RAGGL Gregor AUSTRIA AUTAUT
26 LOO Martin ESTONIA ESTEST
27 COLOMA NICOLAS Carlos SPAIN ESPESP
29 CARSTENSEN Sebastian Fini DENMARK DENDEN
31 SINTSOV Anton RUSSIAN FEDERATION RUSRUS
33 DRECHOU Hugo FRANCE FRAFRA
32 GROTTS Howard UNITED STATES OF AMERICA USAUSA
34 BRAIDOT Daniele ITALY ITAITA
40 COCUZZI Luiz Henrique BRAZIL BRABRA
35 WAWAK Bartlomiej POLAND POLPOL
36 FONTANA Marco Aurelio ITALY ITAITA
37 SKARNITZL Jan CZECH REPUBLIC CZECZE
39 COLLEDANI Nadir ITALY ITAITA
38 BERTOLINI Gioele ITALY ITAITA
41 McCONNELL Daniel AUSTRALIA AUSAUS
42 SCHUERMANS Jens BELGIUM BELBEL
43 EGGER Georg GERMANY GERGER
44 FOIDL Maximilian AUSTRIA AUTAUT
45 FERGUSON Grant GREAT BRITAIN GBRGBR
46 YAMAMOTO Kohei JAPAN JPNJPN
47 HAIMY Shlomi ISRAEL ISRISR
48 TIBERI Andrea ITALY ITAITA
49 BOUCHARD Leandre CANADA CANCAN
50 L'ESPERANCE Andrew CANADA CANCAN
51 PARTI Andras HUNGARY HUNHUN
52 DISERA Peter CANADA CANCAN
54 COSTA Mario PORTUGAL PORPOR
64 KAZANTSEV Kirill KAZAKHSTAN KAZKAZ
56 MARQUES de ALMEIDA Jose Gabriel BRAZIL BRABRA
66 GOTARDELO MULLER Guilherme BRAZIL BRABRA
57 ZWIEHOFF Ben GERMANY GERGER
67 HARING Martin SLOVAKIA SVKSVK
55 MACIAS Jorge Alvaro ARGENTINA ARGARG
58 SWENSON Keegan UNITED STATES OF AMERICA USAUSA
59 PANHUYZEN Kevin BELGIUM BELBEL
60 KONWA Marek POLAND POLPOL
61 BLUMS Martins LATVIA LATLAT
63 VASTL Jan CZECH REPUBLIC CZECZE
69 GLUTH Martin GERMANY GERGER
65 BOTERO VILLEGAS Jhonatan COLOMBIA COLCOL
68 IVANOV Timofei RUSSIAN FEDERATION RUSRUS
73 CASTANEDA MONSALVE Fabio Hernando COLOMBIA COLCOL
70 GAGNE Raphael CANADA CANCAN
71 VROUWENVELDER Lukas UNITED STATES OF AMERICA USAUSA
72 PETERSONS Arnis LATVIA LATLAT
77 TITARENKO Dmytro UKRAINE UKRUKR
74 HIRANO Seiya JAPAN JPNJPN
75 SESSLER Guy ISRAEL ISRISR
76 MIRANDA MALDONADO Sebastian Alejan. CHILE CHICHI
81 LOGIGAN Lucian ROMANIA ROUROU
79 GASCO Dario ARGENTINA ARGARG
80 OLSSON Michael SWEDEN SWESWE
82 WENGELIN Matthias SWEDEN SWESWE
83 FARIAS DIAZ Patricio Maximiliano CHILE CHICHI
84 HERRERA ARROYO Carlos COSTA RICA CRCCRC
87 SELEDKOV Ivan RUSSIAN FEDERATION RUSRUS
101 OMARSSON Ingvar ICELAND ISLISL
89 MONROY Juan Fernando COLOMBIA COLCOL
90 ASTUDILLO GALLARDO Eyair Francisco CHILE CHICHI
91 DROBISCH Till NAMIBIA NAMNAM
92 McKEE Gareth IRELAND IRLIRL
94 SUKPRASART Keerati THAILAND THATHA
95 JAYNE Sebastian AUSTRALIA AUSAUS
98 VODOLAGA Viktor UKRAINE UKRUKR
99 CHAWCHIANGKWANG Peerapol THAILAND THATHA
Files
downloads:
Follow the race on: